Zlin Design Week

Po loňské vydařené premiéře ZLIN DESIGN WEEKU se Zlín na týden opět zahalil do kabátku umění a byznysu. Druhý ročník ZDW s sebou přinesl zcela novou dávku zážitků, poznání, inspirace a rozhodně nezůstal tomu prvnímu nic dlužen.

Napříč celým městem bylo opět možno obdivovat všudypřítomný kreativní i užitkový design vystavený ve zlínských ulicích a na veřejných místech. K výstavě v ulicích sloužily KOMA City moduly od generálního partnera projektu společnosti KOMA Modular. Městské divadlo Zlín se zase stalo útočištěm odborníků a řečníků z řad designérů a marketérů, kteří nám v rámci Konference design & marketing poodhalili nemálo ze svých zkušeností, poznatků a taktik, díky kterým se stali právě tak významnými známými a bohatými. Celou exhibici pro letošní rok totiž spojovalo nesmrtelné a stále aktuální téma – prachy.

Peníze totiž v životě ovlivňuji bez výjimky úplně každého, ať už chceme nebo ne. Díky přizvaným řečníkům jsme se na „prachy“ mohli podívat hned z několika úhlů pohledu. Peníze by totiž neměly být jen cíl, ale hlavně prostředek, jak stanoveného cíle dosáhnout. Nejen konference, ale i stěžejní výstavy realizované sdružením OKOLO vedly k zamyšlení nad pravou hodnotou peněz, jejich rozmanitou podobou, a zdali je opravdu platná rovnice designové = drahé.

Do Kongresového centra pro změnu zavítal galavečer mezinárodní soutěže Talent designu 2016, do které se letos přihlásilo rekordních 1320 přihlášek z celého světa.