Skrz Prsty

Festival Skrz Prsty se zabývá kontroverzními tématy, která jsou většině lidí tak trochu vzdálená. Minulý ročník byl zaměřen na homosexualitu, transsexualitu a tělesné modifikace. Přiznejme si to, debatovat na taková témata opravdu nebývá snadné. Předsudky jsou a budou. Naším cílem je však pokusit se přinést veřejnosti co nejvíce informací, zajistit jim přednášky či workshopy s fundovanými lidmi, aby si alespoň mohli udělat co nejobjektivnější názor a předsudky hodit za hlavu. Minulý ročník sklidil úspěch. Jsme také hrdí na to, že se přednášek zúčastnilo několik tříd středních škol, se kterými chceme spolupracovat i dále.

Tento ročník bude zaměřen „zeleně“. Spojovacím claim pro ročník 2015 je „Život bez závislosti“. Je bezpochyby, že člověk je tvor závislý. Na penězích, státu, společnostech,… Jsou tu ale takoví, kteří se snaží o to, aby se jim nezhroutil svět, když najednou přestane fungovat elektřina a světově oblíbená značka bot zkrachuje. Vidí jednoduše smysl života trochu jinak. A to není špatně.

Také se chceme zaměřit na osoby vyléčené z drogové závislosti. Není jednoduché zapojit se znovu do společnosti, která k nim často nebývá příliš vstřícná.