Culturea 2013

Festival Culturea si klade za cíl každý rok představit regionu několik zemí a kultur. Podpořit tak vzájemné poznávání, v někom vzbudit touhu po cestování, jinému zas zpestřit šedý den.

Festival je nový, originální a ambiciózní. Spojuje v sobě vzdělání a zábavu. Přináší vzdálené a nepoznané do míst, kde lišky dávají dobrou noc.

Festival Culturea je projektem studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a bude zrealizován koncem dubna.
První ročník přivede návštěvníky do Japonska a Itálie a představí současnou kulturu, zábavu a zajímavosti těchto zemí.
Celý den se setkají na nejrůznějších místech se zajímavostmi daných států, historickými mezníky, důležitými dějinnými události. Tak se budou ve moci vzdělávat třeba při čekání na přechodu nebo autobusové zastávce.

Stejně tak rozmístíme základní italská a japonská slovíčka. Bude to zábava pro všechny. Věříme, že naše odvaha realizovat nové a netradiční věci přinese nové poznatky, zkušenosti a zážitky a naše nadšení se přenese na Vás i všechny zúčastněné.

I t á l i e

Italský den jim nabídne akademii kávy a ochutnávky italských vín a sýrů, ukáže jim také jak se hrají lidské šachy, jejichž  radice pochází z italského města Marostica. Pobaví je divadlem v duchu komedie dell‘arte.

J a p o n s k o

Mohou se těšit na gastronomické japonské speciality, na live cooking, kurz sushi, japonské filmy a game zónu s tanečními  odložkami a herními konzolemi Wii, japonskými deskovými hrami a anime. Kreativní vyžití najdou na origami  workshopu. Jedinečnou atmosféru zažijí na karaoke párty v japonském stylu.